تابلو فلزی

جزئیات تابلو فلزی

داشتن علامتی که نمایانگر آنچه در مورد تجارت شما است برای جذب مشتری جدید بسیار مهم است. خواه به دنبال ظاهری مدرن یا سنتی تر از نشانه خود باشید ، می توانید با یک نشانه فلزی شخصی به این نتایج برسید.

امروزه ، تابلوهای فلزی سفارشی از مشهورترین علائم تجاری مورد استفاده در سراسر جهان است. اگر به علائمی که در خیابان می بینید توجه کنید، متوجه می شوید که بیشتر آنها با نوعی فلز ساخته شده اند. از علائم خرده فروشی گرفته تا علائم مسکونی، تابلو فلزی توسط همه افرادی که به راه حل های جذاب و مقرون به صرفه علائم تبلیغاتی نیاز دارند استفاده می شود.

جزئیات طراحی تابلو فلزی

از قدیمی‎ترین مدل‌های حروف برجسته که از دیرباز در تابلوسازی مورد استفاده قرار می‌گرفت، تابلو فلزی را می‌توان نام برد. پیش از آنکه تکنولوژی‌ها و مدل‌های متنوع پر زرق و برق امروزی وارد عرصه تابلوسازی شود، تابلو های فلزی وجود داشته است. این تابلو در گذشته و قبل از استفاده از کامپیوتر برای انتقال طرح و دستگاه‌های لیزر برای برش ورق‌ها، توسط استادکاران ماهر طرح با مداد روی ورق کشیده می‌شد. سپس به وسیله قیچی ورق برش می‌خورد و سپس بوسیله ابزارهای سنتی لبه‌های کار به رویه حروف جوش و لحیم می‌شد.

تابلو فلزی نیز همانند تابلو پلاستیک یا چلنیوم دارای برجستگی یا لبه‌کار در ابعاد متفاوتی است و با توجه به قطر قلم، حروف توسط تابلوسازان برای ساخت انتخاب می‌شوند. همان‌طور که می‌دانید، جنس این مدل تابلو یا حروف از فلز است که با ضخامت‌های مختلف، ساخته می‌شود. در بازار ورق‌های خام با ضخامت‌های مختلفی وجود دارد که بسته به قطر قلم حروف از ضخامت‌های قابل اجرا و مختلف استفاده می‌شود. با پیشرفت فنّاوری و ورود اس ام دی های بلوکی به صنعت تابلو سازی، این مدل از حروف به شکل نوراندریک و نورپردازی همراه با پلکسی‌گلاس ساخته می شود. که یکی از روش‌های جدید ساخت تابلو فلزی است.

ساخت حروف برجسته فلزی

نحوه ساخت تابلو فلزی

در مرحله اول: مانند طراحی سایر حروف، برای ساخت تابلو فلزی نیز اول حروف مدنظر مشتری توسط نرم‌افزارهای کامپیوتری طراحی و فونت و ضخامت حروف مشخص می‌شود.

در مرحله دوم: برای ساخت تابلو فلزی مانند تمام حروف برجسته ابتدا طرح تابلو به‌وسیله دستگاه لیزر برش می‌خورد.

بعد از آن حروف‌ساز با استفاده از ابزار هویه و قلع مبادرت شروع به لبه دادن حروف می‌کند که در بعضی موارد خاص مثل ساخت حروف با قطر قلم کم از دستگاه حروف‌سازی هم استفاده می‌شود. اما اگر بخواهیم از رنگ‌های کوره‌ای بهره ببریم برای چسباندن لبه بر روی بدنه حروف می‌بایست از زر جوش استفاده کنیم. سفارش تابلو فلزی در رنگ‌های مختلفی تولید، نصب و پذیرفته می‌شود.

ما برای ماندگاری و دوام بالای رنگ در شرایط جوی مختلف، بعد از ساخت حروف در کارگاه، حروف را بوسیله تینر می‌شوییم و در مرحله آخر از رنگ‌های متنوع پلی‌اورتان برای رنگ‌آمیزی آن استفاده می‌کنیم.

حروف فلزی -تابلو سازی رنگین رسانه

ویژگی‌های تابلو فلزی

قیمت تابلو فلزی نسبت به تابلوهای دیگر نظیر تابلو چلنیوم مناسب‌تر و مقرون‌به‌صرفه است و اگر هزینه ساخت برایتان مهم است و نمی‌خواهید گران شود. همچنین می‌خواهید تابلو های تبلیغاتی فلزی زیبایی هم داشته باشید تابلو فلزی می‌تواند انتخاب مناسبی باشد.

برای استفاده طولانی مدت از تابلو حروف فلزی به علت مقاوم بودن در برابر شرایط جوی و آب و هوایی انتخاب مناسبی است و بسیار بادوام است.

در صورت استفاده از ورق گالوانیزه برای تابلوی حروف فلزی می‌توانید تابلویی با رنگ دلخواه سفارش دهید.

قیمت تابلو فلزی با رنگ کوره‌ای زمانی به صرفه است که تعداد حروف زیاد باشد و اگر تعداد حروف و محیطی که در تابلوی شما وجود دارد کم باشد ازنظر اقتصادی استفاده از رنگ کوره‌ای دارای هزینه بسیار بالایی است و به صرفه نیست.

اگر هنگام سفارش تابلو نوع فلز را استیل در نظر گرفته‌اید این نکته حائز اهمیت است که ورق‌های استیل دارای دو نوع ورق استیل بگیر و ورق استیل نگیر است. نوع اصلی که توسط آهنربا هم جذب نمی‌شود ورق استیل نگیر است که دارای دوام زیاد است.

در صورت کثیف شدن حروف به‌سادگی تمیز و براق می‌شوند.  هیچ‌گونه گرد و خاک و گرد و غبار را  جذب نمی‌کند.

دلیل استفاده از زرجوش در تابلو فلزی چیست؟

مهم‌ترین دلیل این موضوع آن است اگر از زر جوش در ساخت تابلو فلزی استفاده نشود در حین حرارت دهی در کوره لبه از رویه جدا می‌شود . پس از چسباندن لبه‌ها بر روی بدنه حروف، نوبت به سمباده‌زنی دور حروف و از بین بردن لبه‌های تیز و برنده است که این کار یا توسط دستگاه انجام می‌شود یا توسط برس‌های سیمی یا سنباده‌های نرم توسط دست استادکاران تابلوساز با مهارت و دقت زیاد انجام می‌شود. در مرحله بعدی حروف فلزی که از نوع حروف استیل ساخته می‌شوند نیاز به رنگ ندارد اما اگر از سایر فلزات استفاده شود نوبت به رنگ‌آمیزی حروف یا به‌اصطلاح استروک دادن حروف است.

استروک دادن در فرایند ساخت حروف فلزی یعنی اینکه از یک لایه‌ای اضافی بر روی لایه اصلی استفاده کنیم. بعد از آن آیینه‌کاری کردن یا همان گالوانیزه انجام می‌شود. تابلو فلزی مدرن قابل پیاده‌سازی در رنگ‌های متنوع است، پس از ساخت حروف با استفاده از تینر شسته می‌شود و با رنگ‌های پلی اورتان رنگ‌آمیزی می‌شوند. در مرحله پنجم اگر می‌خواهید تابلوی فلزی با نور باشد از لامپ‌های اس‌ام‌دی در یک فضای خالی مابین زمینه و حروف استفاده می‌شود که پس از روشنایی لامپ‌های اس‌ام‌دی نور به سطح حروف تابیده‌شده و یک تابلوی زیبا به نمایش می‌گذارد. در نهایت پس از آماده‌سازی حروف روی زمینه از قبل تعیین شده قرار می‌گیرد و با نصب تابلو در محل کار ساخت و نصب حروف فلزی به پایان می‌رسد. در فرآیند ساخت تابلو حروف برجسته فلزی چند نکته مدنظر هست که به شرح زیر هستند:

  • برای ساخت تابلو فلزی از متریال‌های مختلفی مانند مس، برنج، استیل، آهن استفاده می‌شود. اینکه چه نوع ورق فلزی را برای ساخت تابلو خود انتخاب می‌کنید بستگی به رنگ انتخابی مورد نظر شما برای تابلو دارد. چون تنها فلز گالوانیزه قابل رنگ‌آمیزی است.
  • فلز استیل خود دارای سه رنگ طلایی، نقره‌ای و مشکی مات و براق است.  به دو مدل خش‌دار و ساده قابل ساخت هست که بیشترین کاربرد را نوع طلایی دارد.
  • تابلو حروف فلزی ساخته شده با متریال مس یا برنج پس از مدتی کدر می‌شوند و نیاز به پرداخت مجدد دارند که امروزه دیگر استفاده از این نوع اجناس بسیار کم شده است.

در اینجا می‌خواهیم یک سؤال مطرح کنیم که منظور از گالوانیزه چیست؟ یکی از روش‌هایی که از پوسیدگی فلزات ممانعت به عمل می‌آورد گالوانیزه نمودن آن است. گالوانیزه کردن فرایندی است که پوشش فلز مادر توسط لایه‌ای از فلز محافظ پوشانیده می‌شود. روش‌های زیادی برای اعمال فرآیند گالوانیزه ورق‌های فلزی موجود است که بهترین نوع آن گالوانیزه نمودن ورق‌های آهنی روغنی هست یعنی غوطه‌ور کردن ورق‌های آهنی در مواد مذاب.

آیا می خواهید با یک علامت سفارشی مشتری جدید جذب کنید؟ بیایید صحبت کنیم

[تعداد: 0   میانگین: 0/5]
فهرست