تابلو لبه سوئدی

تابلو لبه سوئدی

صنعت تابلوسازی هر روز در حال تکامل است و نمود آن در یکی از بهترین و زیباترین حروف مدرن با نام تابلو و حروف برجسته لبه سوئدی متجلی شده است. ظرافت و زییایی منحصر به فرد و تنوع پذیری رنگ برای معرفی برندتان را در حروف با کیفیت و زیبای لبه سوئدی ببینید.

نوع جدیدی از حروف و مدرن در صنعت تبلیغات  تابلو لبه سوئدی نام دارد. اگر نگاهی به صنعت تبلیغات محیطی و تابلوسازی و بیندازیم و حداقل ۲۰ سال اخیر این صنعت را  در تابلوهای مغازه ‌ها و سردر فروشگاه‌ها و تابلوهای شرکت‌ها و ساختمان‌ها مرور کنیم، متوجه خواهیم شد که پیشرفت فناوری در تابلوسازی چه کرده است و چطور از حروف فلزی  قدیمی به حروف مدرن امروزی رسیدیم که تماما با دستگاه‌های تمام اتوماتیک برش خورده و تولید می‌شود.

تابلو حروف برجسته لبه سوئدی

تنوع متریال ساخت در تابلوسازی آنقدر زیاد شده که هوش از سر مشتری برای انتخاب نوع تابلو می‌برد. تابلو لبه سوئدی هم یکی از این تابلوهای حروف مدرن و جدید است که به دلیل جذابیت و زیبایی و قیمت مناسب بسیار پرطرفدار است.

مراحل ساخت تابلو لبه سوئدی

هر چند تابلو لبه سوئدی ظاهرا شبیه تابلو چلنیوم است و در ساخت هر دو از پلکسی‌گلاس استفاده شده اما در نحوه ساخت و متریال به کار برده شده با هم کمی متفاوتند. در ابتدا و پس از ساخت تابلو لبه سوئدی با نرم‌افزار بر اساس ابعاد و فونت و سایر عناصر طرح، حروف توسط دستگاه برش می‌خورد و در مرحله سوم توسط استادکاران تابلوسازی و یا دستگاه، خم حروف لبه سوئدی انجام می‌شود.

در مرحله چهارم با استفاده از یک آهنربای مخصوص لبه‌ها بر روی پلکسی گلاس فیکس می‌شود وسپس با استفاده از چسب مخصوص آن‌ها را می‌چسبانند و در بعد زیرسازی حروف توسط ورقه‌های پی‌وی‌سی انجام می‌شود و در مرحله آخر تابلو نورپردازی می‌شود و بر روی زمینه یا نمای آماده شده نصب می‌شود.

ویژگی تابلو لبه سوئدی

در خصوص طراحی تابلو تبلیغاتی با حروف لبه سوئدی می‌توان گفت:

نوشتن متن و مناسب و انتخاب ابعاد درست و همچنین با توجه به مخاطبان و مشتریان کسب‌وکار موردنظر باعث می‌شود تابلو تبلیغاتی بیشتر و بهتر به چشم آید و دیده شود.

لبه‌های آلومینیومی تابلو حروف لبه سوئدی تنوع رنگی بسیار بیشتری نسبت به لبه‌های رولی حروف چلنیوم دارد.

تابلوی صنایع پمپ‌سازی آزاد البرز

درواقع تفاوت این دو نوع تابلو در نوع متریال به‌کار رفته در ساخت لبه آن‌هاست.

پلکسی‌گلاس که در ساخت تابلو چلنیوم استفاده می‌شود، به خاطر مدل ساخت لبه چلنیوم، با فاصله‌ی چند میلی‌متری در داخل حروف قرار می‌گیرد.

اما در تابلو لبه سوئدی، پلکسی‌گلاس دقیقاً مماس بر لبه آلومینیوم بوده و در قسمت بالایی سطح قرار می‌گیرد. این موضوع باعث تفاوت جذابی در این نوع تابلو می‌شود. مالکین مجتمع‌های تجاری بزرگ و جدید، از تابلو لبه سوئدی استقبال خوبی از این مدل کرده‌اند و در سر در ورودی‌های واحدهای از حروف لبه سوئدی استفاده کرده‎اند چون این مدل هم از دور خیلی خوب دیده می‌شود و هم از نزدیک بسیار زیبا و شیک هستند.

متریال و عناصر مورداستفاده  در ساخت تابلو حروف لبه سوئدی چیست؟

همانطور که می‌دانید این عناصر در ساخت سایر تابلوها مانند حروف چلنیوم، استیل، نئوپلاستیک و … نیز استفاده می‌شود. در ساخت تابلو لبه سوئدی از  لبه آلومینیومی مخصوص برای برجستگی حروف استفاده می‌شود که با سایر عناصر برای رویه کار قابلیت ترکیب دارد و تابلوهای چشم‌نوازی تولید می‌شود:

    • استیل
    • تکه‌های کریستال
    • پلکسی گلاس
    • مولتی‌استایل
    • پلکسی‌گلاس آیینه‌ای

نورپردازی تابلو لبه سوئدی

در نورپردازی این تابلوها از لامپ‌های LED و SMD استفاده می‌شود. ما در گروه تابلو سازی رنگین رسانه، از SMD های ساخت کشور کره استفاده می‌کنیم که نسبت به سایر برند ها دارای کیفیت بالا و دوام بالاتری هستند. در لبه سوئدی ظریف با برجستگی ۳ سانتیمتر بهتر است برای پخش نور یکدست از SMD های نواری استفاده شود.

لبه سوئدی - تابلوسازی رنگین رسانه

چه عواملی در قیمت تابلو لبه سوئدی تأثیرگذار است

عوامل زیادی در تعیین قیمت تابلو لبه سوئدی تاثیرگذار است. گزینه های زیر را به دقت مطالعه کنید و به کار بگیرید که تاثیر مستقیمی بر قیمت این تابلو ها دارد:

ابعاد تابلو لبه سوئدی: به‌طور حتم هرچقدر ابعاد تابلو بیشتر باشد قیمت تابلو لبه سوئدی هم بیشتر می‌شود. چون قیمت تابلوهای تبلیغاتی بر اساس متر محیط محاسبه می‌شود. هرچقدر سایز تابلو بیشتر باشد ورقه‌های آلومینیومی و پلکسی بیشتری مصرف می‌شود و درنتیجه قیمت بیشتری خواهد داشت.

مدل اس‌ام‌دی: از اس‌ام‌دی (smd) برای نورپردازی حروف استفاده می‌شود. اس‌ام‌دی‌ها انواع مختلفی دارد مانند اس‌ام‌دی  تک رنگ- اس ام دی ار جی بی – اس‌ام‌دی  فول کالر . یقینا اس‌ام‌دی فول کار به دلیل امکانات بیشتری که دارد هزینه بیشتری نسبت به سایر اس‌ام‌دی ‌ها دارد. همچنین اگر بخواهیم از اس‌ام‌دی ضد آب استفاده کنیم قیمت بیشتری باید بپردازیم.

منبع تغذیه: برای تبدیل برق شهری در تابلوها از منبع تغدیه یا اصطلاحا ترانس یا پاور استفاده می‌شود که این منبع تغذیه هم در دو مدل معمولی و ضد آب با میزان جریان‌های مختلف وجود دارد که بسته به انتخاب، در قیمت کلی تابلو چلنیوم تأثیرگذار است.

 ورقه‌های پی‌وی‌سی: از عوامل دیگر که در تعیین قیمت تابلو لبه سوئدی اهمیت دارد. ضخامت ورقه‌های پی‌وی‌سی است. ورقه‌های پی‌وی‌سی ضخامت‌های مختلفی دارد که به هرچقدر ضخامت ورقه‌های پی‌وی‌سی بیشتر باشد هزینه آن نیز بالاتر خواهد بود. این ورقه‌ها زمینه محیط حروف است و اس‌ام‌دی ها هم روی آن سوار می‌شوند.

زمینه و نمای تابلو: بسته به اینکه از چه زمینه‌ای برای تابلو استفاده کنیم قیمت تابلو تغییر می‌کند. ممکن است در نمای تابلو کامپوزیت چوب ترموود ، سنگ یا شیشه استفاده می‌شود که هرکدام قیمت متفاوتی دارند. انتخاب نمای زیر کار بستگی به سلیقه و بودجه کارفرمایان عزیز دارد و ما در این مورد راهنمایی‌های لازم را انجام می‌دهیم.

آیا می خواهید با یک علامت سفارشی مشتری جدید جذب کنید؟ بیایید صحبت کنیم

دسترسی سریع
4.8/5 - (5 امتیاز)
فهرست

You cannot copy content of this page