تابلو پلاستیک

تابلو پلاستیک چیست؟

تابلو پلاستیک (اکریلیک) و تابلو نئون پلاستیک از ورق های اکرلیک که به پلکسی گلاس نیز معروف است ساخته می‌شوند. وقتی می خواهید تابلوهایی با ظاهری پیشرفته و مدرن داشته باشید، تابلو حروف پلاستیکی گزینه مناسبی است. اکریلیک با مقاومت بسیار بالا و در رنگهای متنوع ، اغلب برای تابلوهای روشن ، تابلوهای بزرگ، نمایشگاه‌ها و مراکز خرید استفاده می شود.

تابلو پلاستیک نئون

 

تابلو نئون پلاستیک از طلق های پلکسی گلاس ساخته می‌شوند که این موضوع باعث پراکندگی نور بر رویه و لبه یا کناره‌های حروف می‌شود. و به همین دلیل تابش همه‌ جانبه نور زیبایی خاصی را به تا‌بلو‌ی پلاستیک می‌دهد. درصورتی‌ که اصول اساسی و استاندارد در ساخت این حروف رعایت گردد می‌توان تا حد بسیاری به طول عمر تا‌بلو‌های پلا‌ستیک اضافه کرد.

تابلو های پلاستیکی علی‌رغم آسیب‌پذیری و مقاومت کمتر نسبت به چلنیوم و یا تابلوی استیل هنوز هم بسیار محبوب است.

تابلو حروف پلاستیک در رنگین رسانه. آموزش نصب تا‌بلو‌پلا‌ستیک

آیا به دنبال قیمت تابلوی نئون پلاستیک در سال 1403 یا سفارش تابلوهای حروف پلاستیک هستید؟ منتظر ارائه مشاوره رایگان به شما هستیم.

ساخت تابلو پلاستیک

در کارگاه تابلوسازی ما برای ساخت تا‌بلو‌پلاستیک از اجناس مرغوب نوع پلکسی گلاس موجود در بازار ایران یعنی طلق محصول کشور تایوان استفاده می‌شود. و برای تأمین نور این حروف نیز از ماژول‌های ال ای دی و اس ام دی کره‌ای استفاده می ‌شود. ازنظر دوام، مقاومت و شدت نور در مقایسه با لامپ‌های نئون بسیار مرغوب‌تر و باکیفیت‌تر هستند. همان‌طور که می‌دانید میزان مصرف برق لامپ‌های ال ای دی و اس ام دی ۶۰ تا ۸۰ درصد پایین‌تر از نوع نئون است؛ که تا حد بسیار زیادی از هزینه‌های برق می‌کاهد. و عمر مفید تابلوها را در طول شبانه‌روز به میزان زیادی افزایش می‌دهد. تابلوی ال ای دی متریال پلاستیک یا پلکسی گلاس به‌صورت صفحاتی تخت، مشجر، مات و براق در ابعاد و ضخامت‌های مختلف تولید می‌شود.

تابلو پلاستیک شرکت

فرایند تولید تابلو های حروف پلاستیک

تولید حروف پلاستیکی عمدتا توسط دست انجام می‌شود و به همین دلیل سرعت آن نسبت به سایر حروف کمتر است. میزان مهارت استادکاران در ساخت تا‌بلو‌ی پلاستیک تاثیر زیادی روی کیفیت و نتیجه نهایی کار دارد.
خبر خوب این است در رنگین‌رسانه استادکاران حرفه‌ای تابلوی حروف شما را با کیفیت منحصر به فرد می‌سازند و هیچ‌وقت کیفیت فدای سرعت در کار نمی‌شود.

انواع تابلوهای پلاستیک

میزان شفافیت انواع پلکسی‌ها متفاوت است. برای ساخت حروف پلا‌ستیک باید مقدار گذر نور به شکلی باشد که علاوه بر عبور نور، منبع آن در پشت دیده نشود. تنوع رنگی بسیار با انعطاف‌‎پذیری بالا پس از اعمال حرارت باعث شده تا تا‌بلو‌ی پلا‌ستیکی جایگاه مناسبی در صنعت حروف سازی به دست آورد.

ساخت تابلو پلاستیک در ابعاد کوچک

دسته بندی تا‌بلو‌های پلا‌ستیک

  • تابلو دوبل نوعی از تا‌بلو‌ی پلا‌ستیک است که در آن از 2 پلکسی بریده شده در سایز کوچک و بزرگ که روی هم قرار میگیرند ساخته میشود. نکته قابل توجه در مورد تابلو دوبل حاشیه های چند میلیمتری آن،‌ لبه بسیار نازک دور حروفش است.
  • نوع دیگر تابلو پلاستیک، نوع الماسی آن است که بر خلاف تابلو دوبل، بسیار قطور است.
  • یکی دیگر از تا‌بلو‌ها به لبه هندی معروف است. این تابلو زیاد در بازار رایج نیست و به دلیل چالش های ساخت آن هزینه به نسبت بالایی دارد.
  • از رایج ترین تا‌بلو‌های حروف پلا‌ستیک، میتوان به تابلو کریستالی اشاره کرد. این تابلو ظاهر شیک و لوکسی داشته و در ساخت آن از چسب، ورق پلکسی و شیشه خرد شده مخصوص استفاده میشود.
حروف پلاستیک - تابلو سازی رنگین رسانه آماده ساخت تا‌بلو‌پلا‌ستیک

آیا به دنبال خرید تابلو نئون یا سفارش ساخت تابلو های نئونی هستید؟

منظور از حروف برجسته پلاستیکی چیست؟

وقتی که در فرایند تولید حروف برجسته تابلو، برای رویه و لبه از پلاستیک استفاده کنیم؛ به حروف ساخته شده حروف برجسته پلاستیکی میگیم. البته بارها دیدیم که حروف پلاستیکی را بر اساس روش ساخت، جنس و … نیز نام گذاری میکنند. مانند حروف برجسته لبه کنشکاف یا لبه هندی.

تابلو نئون پلاستیک لبه هندی :

متریال ساخت این تابلو پلکسی گلاس است. مشخصه اصلی تابلو لبه هندی اینست که عابرین پس از مشاهده تابلو هیچ اثری از لبه اضافی در حروف برجسته نمیبینند.

تابلو نئون لبه هندی.

انواع تابلو نئون پلاستیک لبه هندی :

1- تابلو وکیوم هندی.
2- تابلو پانچی هندی.
3- تابلو ساده هندی.
4- تابلو دوبل هندی.

تابلو نئون پلاستیک لبه کنشکاف :

تابلوهایی که یه طرف آن شیاری به عمق 2 الی 4 میلیمتر ایجاد میشود. این شیار معمولا با فرز ایجاد میشود. در فرایند ساخت حروف نئون پلاستیک کنشکاف بعد از برش لبه انتخاب شده با فرز، شیاری با عمق مشخص در طول لبه ما زده میشود و حروف برش داده در آن قرار میگیرند.

تابلو لبه هندی و کنشکاف

تابلوی حروف پلاستیک

از میان انواع حروف برجسته مورد استفاده در تابلوهای تبلیغاتی، تا‌بلو‌ پلاستیک حروف دو ویژگی منحصر به فرد و متفاوت دارد:

  • تابلوی حروف پلاستیکی از سه طرف تابلو قابلیت روشن شدن و نورپردازی دارد. در حالی که در سایر حروف یا جلو تابلو دارای روشنایی است و یا پشت حروف.
  • تا‌بلو‌ی پلاستیک در ابعاد بزرگ مقاومت و استحکام زیادی نسبت به حروف چلنیوم یا لبه سوئدی دارد.
ساخت تابلو سردر شرکت (تابلوی پلاستیک) برای شرکت محیا دارو

آیا به دنبال ساخت تا‌بلو‌پلاستیک هستید؟

آموزش ساخت تابلو نئون پلاستیک

ما در رنگین‌رسانه به خوبی می‌دانیم باید بستری فراهم کرد تا دانش ساخت تا‌بلو‌پلاستیک با توجه به دست‌ساز بودن آن، از نسل استادان حرفه‌ای به جوانان علاقمند منتقل شود تا این هنر همچنان زیبا و قدرتمند باقی بماند.
رسالت رنگین‌رسانه در این خصوص معرفی افراد علاقه‌مند به این حرفه به استادان حرفه ای برای آموزش ساخت تابلو های نئون پلاستیک است.

تابلو اسم مغازه نئون

تابلو پلاستیک مناسب چه مشاغلی است؟

سالن های زیبایی. مزون های مختلف. فروشگاه های گوناگون. مغازه های کودک و سیسمونی. پاساژ ها. آکادمی ها. سالن ماساژ و اسپا. خدمات درمانی. باشگاه های ورزشی. موسسه های مالی. املاک. شهر بازی ها و …

بهترین سازنده تابلو مغازه در ایران
[/vc_row_inner]

آیا به دنبال داشتن یک تا‌بلو‌پلاستیک جذاب برای کسب و کار خود هستید؟

تابلو پلاستیک فروشی باید چگونه باشد؟

برخی از افراد فکر می‌کنند تابلو پلاستیک فروشی حتما باید از نوع تابلو پلاستیکی باشد ولی اگر مغازه فروش لوازم پلاستیکی ظاهری بسیار شیک داشته باشد، قطعا تابلوهای چلنیوم، حروف برجسته، کامپوزیت و … نیز می‌توانند با خلاقیت بالا طراحی شوند و برای آن مورد استفاده قرار بگیرند.
مشاورین رنگین رسانه با شناخت کسب و کارها، بهترین ایده‌ها برای هر مشتری را ارائه می‌دهند و طراحی تابلوها را انجام خواهند داد.

تابلو پلاستیک

چرا تابلو پلاستیک برجسته محبوب شده است؟

تابلو پلاستیک برجسته به دلیل کاربرد داشتن در تابلو سردر و فضای داخلی، انتخاب خیلی از افراد است ولی غیر از این، این تابلوها تنوع ساخت حروف را بالا برده‌اند و محدودیت رنگ و طرح ندارند و کیفیت عالی آن‌ها، طول عمرشان را نیز بالا برده است و نور باکیفیت و کم‌مصرفی را برای مشتری به همراه دارد.

تابلو پلاستیک

جمع بندی :

مزایای استفاده از تابلو پلاستیک چیست؟

تابلوهای حروف پلاستیک یکی از بهترین انواع تابلو تبلیغاتی است که مزایایی نظیر قیمت مقرون به صرفه، طول عمر بالا، ماندگاری مناسب در مقابل باد و باران و نور خورشید، امکان ساخت انواع جلوه‌های نوری روی آن و غیره را داراست.

آیا تابلوهای حروف پلاستیک یا نئونی گارانتی دارند؟

بله تمامی تابلو‌های ساخته شده در رنگین رسانه دارای گارانتی ۳۶ ماهه و خدمات پس از فروش ویژه هستند. بنابراین می‌توانید با خیال راحت تابلوی پلاستیک مورد نظرتان را از رنگین رسانه سفارش دهید.

کلید واژه ها :
سفارش تا‌بلو‌پلاستیک به صورت آنلاین. قیمت تابلو نئون پلاستیک.

دانلود نسخه PDF این مقاله آموزشی

دانلود PDF راهنمای خرید تابلو پلاستیک

دسترسی سریع
4.8/5 - (35 امتیاز)
فهرست

You cannot copy content of this page