تابلو راهنمای طبقات

تابلوی راهنمای طبقات

تابلو راهنمای طبقات از ملموس‌ترین نشانه‌‌هایی هست که مسیر درست را به بازدیدکنندگان ساختمان‌ها نشان می‌دهند. آخرین باری را که به یک ساختمان اداری رفته‌اید، به یاد بیاورید! احتمالا بعد از پرس‌وجو از نگهبانی و اطلاعات، به‌سرعت به دنبال تابلوی راهنما گشته‌اید و بعد هم تابلوی سر در اتاق انتهای راهروی B را خوانده و وارد «دبیرخانه» شده‌اید. (راهنمای زیر جهت افزایش اطلاعات شما پیش از سفارش تابلو راهنمای طبقات آماده شده است.)

آیا به دنبال قیمت خرید تابلوهای راهنمای طبقات در سال 1403 هستید؟ آماده ارائه مشاوره قدم به قدم به شما هستیم.

قیمت تابلو راهنمای طبقات در 1402 – 1403

قیمت تابلو راهنما طبقات

نشانه‌های تصویری که از آن‌ها به‌عنوان تابلوهای راهنما یاد می‌کنیم، با ایجاد مسیری از علائم، نشانه‌های دیداری و نوشته‌ها، بازدیدکنندگان ساختمان‌های مختلف از جمله تجاری، اداره‌ها، پاساژها، مراکز خرید و غیره را به درست‌ترین مسیر ممکن هدایت می‌کنند.

پیش از سفارش تابلو راهنمای طبقات حتما از مشاوره رایگان ما استفاده کنید. تیم تخصصی رنگین‌رسانه با تجربه بالای خود بهترین مکان را برای نصب تابلوی راهنما در فضاهای اداری و تجاری شما انتخاب میکند. همچنین بهترین ایده‌های قابل اجرا را به شما پیشنهاد میدهد.

مزایا استفاده از تابلوی طبقات چیست؟

 • افزایش رضایت مشتریان
  (وقتی که بازدیدکنندگان وارد ساختمان تجاری شما میشوند،‌ انتظار دارند تا روی تابلو محل دقیق هر واحد رو پیدا کرده و بدون اتلاف وقت، بخش مورد علاقه خود را پیدا کرده و به سمت آن حرکت کنند.)
 • صرفه جویی در زمان
  (دیگر قرار نیست به هر بازدیدکننده آدرس دقیق واحد مورد نظر را بدهید.)
 • افزایش اعتبار ساختمان در نزد ساکنین و …
تابلو راهنمای طبقات نوردار رنگین رسانه

انواع تابلوی راهنمای طبقات

نصب تابلوهای راهنما در ساختمان های مختلف اداری، سازمانی، تجاری و غیره، سبب جلوگیری از سردرگمی مراجعین شده و احساس امنیت و آرامش خاطر آن‌ها را فرآهم می‌آورد.
تابلوهای راهنمای طبقات (Floor Guide) در صورتی‌که با ایده خلاقانه و طراحی درست در قسمت‌های مختلف ساختمان‌ها از جمله لابی‌ها، ورودی‌ ها، پشت در اتاق‌ها و سر در واحدهاا به کار روند؛ ارباب‌رجوع، مشتریان و بازدیدکنندگان را به مسیر درست هدایت می‌کنند. و همین مسأله سبب جلوگیری از هدررفت زمان و بازدهی بیشتر سازمان‌ها و شرکت‌ها می‌شود.

نصب تابلو راهنمای طبقات شرکت رفاه فرازان هدف

آیا برای خرید یا سفارش تابلو راهنمای طبقات انگلیسی یا فارسی نیاز به مشاوره اختصاصی دارید؟

دسته‌بندی کلی تابلوهای راهنما

1. اداری (تابلو راهنمای طبقات اداری و مراجعین سازمانی.)
2. خدمات درمانی (تابلو راهنمای بیمارستان ها.)
3. تابلو راهنمای فضای باز.
4. مسکونی (تابلو راهنمای طبقات ساختمان، مجتمع یا آپارتمان.)

دسته بندی تابلو راهنما از نظر کاربری

 • تابلو راهنما ورودی اصلی.
 • پلاک های راهنما (مثل پلاک واحد حسابداری، پلاک واحد فنی و … )
 • تابلو راهنما جدا در هر طبقه (معرفی اتاق های واحدها)
 • تابلوهای ایمنی مثل خطر برق گرفتی، تابلو خروج، تابلو راه پله اضطراری، تابلو آسانسور و …
 • تابلو راهنمای مسیر به صورت آویز (معمولا در ایستگاه های مترو، فرودگاه،‌ بانک و … استفاده زیادی دارد.)
تابلوسازی

پیش از خرید یا سفارش تابلو راهنمای طبقات لازم است تا با استاندارد های ساخت این تابلو آشنا شوید.

استانداردهای ساخت

 • طراحی شکیل و زیبای تابلوها و تناسب با هارمونی فضا.
 • وضوح و خوانایی موارد درج شده در تابلو همانند نوشته‌ها و فلش‌ها.
 • همخوانی طراحی تابلوها با استانداردها و اصول و علائم بین‌‌المللی.
 • دیزاین داینامیک تابلوها برای راهنمایی افراد در سنین مختلف و با سطح سواد متفاوت.
ساخت تابلوی راهنمای طبقات بانک ملی ایران

متریال تابلو راهنمای طبقات چیست؟

1- پلکسی گلاس یک از بهترین انتخاب ها برای ساخت این تابلو است. دلیلش هم رنگ بندی بالا و عمر زیاد پلکسی گلاس است.

2- استیل به دلیل مقاومت و عمر بالا و همچنین ظاهر شیک و لاکچری خود، یک گزینه بسیار عالی برای استفاده در داخل و خارج از سالن ما است.

3- کامپوزیت هم به دلیل ظاهر زیبا و مقاومت در برابر زنگ زدگی گزینه مناسبی برای ما است و قابل استفاده در داخل و خارج از سالن است.

4- آلومینیوم هم ابه دلیل مقاومت در شرابط جوی مختلف انتخاب خوبی است. فراموش نکنیم که این فلز از نظر ظاهری هم برای استفاده در پارکینگ و لابی بسیار مناسب است.

5- استفاده از MDF هم میتواند جز گزینه های ما باشد. اما بر خلاف ظاهر مناسب، ام دی اف ها در برابر بارش باران و رطوبت مقاومت کمی دارند و صرفا مناسب استفاده در داخل سالن هستند.

نصب تابلو راهنمای طبقات
ساخت تابلو راهنما طبقات برای شرکت

تیم رنگین رسانه با سالها تجربه در زمینه طراحی، ساخت و نصب تابلوهای راهنما طبقات آماده ارائه مشاوره تخصصی جهت اخذ بهترین تصمیم برای ساختمان شما است.

قیمت تابلو راهنمای طبقات چگونه مشخص میشود؟

قیمت تابلو راهنمای طبقات به عوامل زیر بستگی دارد.

 • اشکال و المان‌های استفاده شده در تابلوها نسبت به وسعت ساختمان.
 • اندازه تابلو‌ها و المان‌های درون آن نسبت به نیاز پروژه.
 • متراژ متریال به‌کار رفته در ساخت تابلو.

برای دریافت جدیدترین قیمت ساخت راهنمای طبقات در ۱۴۰۱ همین الان با شماره تلفن 02126712711 تماس حاصل بفرمایید.

حالا که پیش از سفارش تابلو راهنمای طبقات کمی با شیوه قیمت گذاری آن آشنا شدیم؛ بهتر است بدانیم این تابلوها از جنس و متریال‌های مختلفی نسبت به نیاز مشتری و زمینه فعالیت ساختمان و مجتمع ساخته می‌شوند و دوام بالایی دارند. از جمله این متریال‌ها می‌توان به پلکسی گلاس، مولتی استایل، استیل و کامپوزیت و غیره اشاره کرد. که هر کدام نسبت به متراژ به‌کار برده شده، قیمت تابلو را تعیین می‌کنند.

نکات پیش از سفارش تابلو راهنمای طبقات

1- سهولت نصب و جا به جایی : اگر تابلویی که خریداری میکنیم قابل جا به جایی نباشد و نیاز به نصب دشواری است، کار ما با چالش های زیادی رو به رو خواهد شد. پس از نصب راحت و امکان تغییر مکان تابلویی که خریداری میکنید،‌مطمئن شوید.

2- استفاده از فونت مناسب : برای اینکه مخاطبان با کمترین چالشی  عبارت روی تابلو را بخوانند لازم است از یک فونت ساده و خوانا استفاده شود.

اهمیت جنس تابلو راهنما طبقات

3- استفاده از نماد ها : قرار دادن نماد های بین المللی برای بخش های ضروری مثل دستشویی به مخاطبان کمک میکنند تا به شکل سریع تری اتاق یا بخش مورد نیاز خود را پیدا کنند.

4- اطمینان از کیفیت بالای چاپ : یکی از مزایای سفارش تابلو راهنمای طبقات از رنگین رسانه، کیفیت بسیار بالای چاپ روی انواع تابلوی طبقات است.

5- امکان تغییر چاپ : فرض کنید که چند تا از واحد های شما از طبقه 3 به 2 بیاییند و چند واحد از طبقه 1 به 4 . آیا لازمه از اول تابلو راهنما سفارش بدیم یا راه حل بهتری هم وجود دارد؟ بله وجود دار. پیش از سفارش از سازنده تابلو بخواهید که قابلیت تغییر چاپ روی تابلو وجود داشته باشد تا در آینده برای ما هزینه ساز نشود. (البته این نوع از تابلو ها گران تر هستند.)

6- رعایت تناسب ابعاد با توجه به سالنی که تابلو در آن نصب میشود بسیار مهم است.اگه سالن ما کوچک است،‌ نباید از تابلو های بسیار بزرگ استفاده کنیم و بلعکس.

تابلوی راهنمای طبقات, تابلو راهنمای طبقات اداری, تابلو راهنمای اداری

دسته بندی تابلو راهنما طبقات از نظر جنس

در بالا دسته بندی تابلوهای طبقات را از نظر کاربری بررسی کردیم. اما این تابلو از نظر جنس هم دسته بندی جداگانه دارند که در زیر با آنها آشنا میشویم.

1- تابلو راهنما آلومینیومی. 2- تابلو طبقات استیل و مولی استیل. 3- تابلو راهنما شیشه ای. 4- تابلو راهنما کامپوزیتی یا ام دی افی. 5- تابلو طبقات ترکیبی 6- تابلو راهنما پلکسی گلاسی.

در بین موارد بالا، تابلو پلکسی گلسی یکی از محبوب ترین تابلوهای راهنما بوده و با برش لیزر ساخته میشود. ورق پلکسی گلس در انواع مختلفی مثل شفاف و مات در دسترس هستند.

تابلوی راهنمای طبقات رادیولوژی دکتر صافی

آماده راهنمایی کامل شما پیش از سفارش تابلو راهنمای طبقات هستیم.

مشتریان اصلی تابلوهای طبقات

تابلوهای راهنما طبقه برای هر ساختمان مسکونی یا تجاری قابل استفاده است اما عمده مشتریان این تابلو شامل موارد زیر هستند.

1- مجتمع های مسکونی. 2- پاساژ ها. 3- واحد های تجاری و مراکز خرید. 4- شهربازی ها. 5- مجموعه های ورزشی 6- بیمارستانها، درمانگاه ها و کلینک ها. 7- نمایشگاه ها. 8- موزه ها. 9- تالارها. 10- سازمان ها و ادارات دولتی. 11- مدارس و دانشگاه ها. 12- بانک ها و موسسات مالی. 13- دفاتر پیشخوان دولت. 14- کارگزاری ها. 15- واحد های صنعتی و کارخانه ها. 16 آزمایشگاه و … مشتریان اصلی تابلو راهنمای طبقات هستند.

قیمت تابلو راهنما طبقات شرکت

تابلوی راهنمای طبقات به انگلیسی

تیم رنگین رسانه با تجربه بالای خود در زمینه ساخت انواع تابلوهای راهنما، آماده طراحی، ساخت و نصب این تابلو ها به زبان انگلیسی،‌ فارسی یا هر زبان دیگری برای شماست.

برای دریافت اطلاعات بیشتر و یا سفارش تابلوی راهنمای طبقات با شماره تلفن 02126712711 تماس حاصل بفرمایید.

تابلو راهنما طبقات انگلیسی

تابلوی راهنمای طبقات اداری

تابلوهای راهنما یکی از مورد نیازترین علائم در ساختمان‌های اداری، سازمان ها، بیمارستان ها و … هستند.

در ساختمان‌های اداری که ممکن است در هر طبقه یک شرکت خاص وجود داشته باشد وجود یک تابلوی راهنمای طبقات مناسب می‌تواند افرادی که وارد ساختمان شده‌اند را به درستی راهنمایی کند تا مسیر خود را بیابند. علاوه بر آن ممکن است کل طبقات یک ساختمان متعلق به یک شرکت باشد و در هر طبقه بخشی از نیروهای شرکت قرار گرفته باشند. به این ترتیب با یک تابلو راهنمای مناسب می‌توان افرادی که به تازگی به ساختمان مراجعه کرده‌اند را به درستی راهنمایی کرد.

قیمت تابلو راهنما اداری چگونه مشخص میشود؟

داخل ادارات علاوه بر تابلو طبقات، تابلو راهنمای ساختمان و …، تابلو سردر هم استفاده میشه که بر اساس سلیقه خودتون و کسب و کاری که دارید، می‌تونید مناسب‌ترین گزینه به عنوان تابلو اداری رو انتخاب کنید و سفارش بدید.

نمونه تابلو راهنمای طبقات انگلیسی

یک نمونه تابلو راهنمای طبقات که تیم رنگین رسانه قادر به ساخت اون هست.

یک نمونه تابلو راهنمای طبقات که تیم رنگین رسانه قادر به ساخت اون هست.

تابلو راهنمای طبقات مولتی استایل چیست؟

نمونه‌ای خاص از تابلو راهنمای طبقات مولتی استایل.

نمونه‌ای خاص از تابلو راهنمای طبقات مولتی استایل.

دیگر مراکزی که بیشترین نیاز را به تابلوهای راهنما دارند.

این تابلو‌ها در دانشگاه‌ها، مدارس، سازمان‌ها، شرکت‌های بیمه، ساختمان مرکزی بانک‌ها و … نیز بسیار مورد نیاز هستند. در هر یک از این ادارات روزانه افراد زیادی تردد می‌کنند و اگر تابلو‌های راهنمای طبقات وجود نداشته باشند و هر فرد بخواهد برای مسیریابی از کارمندان سوال بپرسد عملا کار اداره مختل خواهد شد.

بنابراین لازم است که در ساختمان‌های پر رفت و آمد نظیر ادارات همواره از تابلو‌ راهنمای طبقات استفاده شود تا در وقت و انرژی صرفه جویی گردد. علاوه بر آن نصب این تابلو‌ها در راهروها و ورودی اداره شکل زیبا و شکیلی به ظاهر آن می‌بخشد.

تابلو راهنمای طبقات

راهنمای طبقات آسانسور

تابلوی راهنمای طبقات آسانسور برای مشخص کردن طبقات و اتاق‌های هر طبقه از یک ساختمان هست که باعث رفع سردرگمی مراجعین میشه. این تابلوها می‌تونن از جنبه‌های مختلف به چند دسته تقسیم بشن که در بخش‌های دیگری از این مقاله به اون‌ها پرداخته شد.

نکات مهم در هنگام سفارش یا ساخت تابلو راهنمای طبقات آسانسور:

 •  برای سهولت کار، از تابلوهای کوچک کنار دکمه‌های آسانسور هم استفاده کنید که به راحتی متوجه بشن هر دکمه اون‌ها رو به چه مقصدی می‌رسونه.
 • تابلوهایی رو سفارش بدید که نور داخل‌شون کار شده که اگر نور آسانسور کم شد، باز هم تابلوها خوانایی داشته باشن.
 • از رنگ‌هایی که خوانایی رو برای بعضی از افراد سخت می‌کنه استفاده نکنید. مثلا آبی.
 • فاصله‌ی بین متون رو رعایت کنید که به راحتی با یک نگاه خونده بشه.

تابلو راهنمای طبقات

تابلو راهنمای مسیر

تابلو راهنمای مسیر نوع دیگری از تابلو راهنمای طبقات است که می‌تواند به صورت ادامه دار در داخل راهروها و کنار ورودی‌ها نصب شود و افراد را بیشتر راهنمایی کند. اگر راهروهای شرکت شما پیچ در پیچ هستند و ممکن است شخصی که تازه وارد شرکت شده سردرگم شود بهتر است از این نوع تابلو‌ها استفاده نمایید.

بهترین نوع تابلو راهنمای طبقات بیمارستان چه ویژگی‌هایی باید داشته باشد؟

هدف نصب تابلو راهنمای طبقات بیمارستان این است که افراد را نسبت به سوالی که دارند، آگاه سازد پس طبیعتا باید از همه جهات دید خوبی داشته باشد، خوانایی متون روی آن ساده باشد، تابلوهای استفاده شده نور داشته باشند تا زمانی که بیمارستان تاریک است نیز دیده شود، از رنگ‌هایی استفاده شود که قابلیت خوانایی برای همه مردم را داشته باشد و …

تابلو راهنمای طبقات

بنر راهنمای طبقات بهتر است یا انواع تابلوهای راهنما؟

در بیشتر موارد، تابلوهای راهنمای طبقات را از جنس پلکسی گلس، فلزی، آلومینیومی و … می‌سازند تا مقاومت بالایی داشته باشد و ظاهری شیک را به فضا بدهد. در مقابل، بنر راهنمای طبقات وجود دارد که قیمت بسیار پایینی داشته ولی طول عمر بالایی نخواهد داشت زیرا جنس آن طوری است که در صورت برخورد اشیا تیز خدشه‌دار خواهد شد و کیفیت چاپ متون روی آن و خوانایی آن‌ها در حد تابلوهای دیگر نیست.

به دنبال بهترین تابلوی راهنما برای طبقات ساختمان خود هستید؟

کلید واژه ها :
تابلوی راهنمای طبقات. تابلوی راهنمای ساختمان.
خرید و سفارش تابلو راهنمای طبقات. تابلو راهنمای پارکینگ.

دانلود نسخه PDF این مقاله آموزشی

دانلود PDF راهنمای خرید تابلو راهنمای طبقات

دسترسی سریع
4.8/5 - (29 امتیاز)
فهرست

You cannot copy content of this page