تابلو لاس‌ وگاسی

 تابلو لاس‌ وگاسی

تابلو لاس‌ وگاسی

تابلو لاس وگاسی به تابلوهایی که اغلب فلزی هستند، اطلاق می‌شود. به تابلو لاسوگاسی، تابلو لامپی یا تابلو لترلایت نیز گفته می‌شود چون روی بدنه این تابلوها روزنه‌هایی هست که لامپ‌ها در آن قرارگرفته و در تاریکی شب با زیبایی و درخشندگی خود خودنمایی می‌کند. حتماً در فیلم‌های هالیوودی زیادی نماهایی از شهر لاس‌وگاس آمریکا را دیده‌اید که تابلوهای شهری مراکز تفریحی و رستوران‌ها در آن خودنمایی می‌کنند. دقیقا دلیل نام‌گذاری این حروف در ایران به خاطر شباهت با تابلوها و نشانه‌های شهر لاس‌وگاس است. تابلو لاس وگاسی یا لترلایت تنوع رنگی فراوانی دارند و در این خصوص دست مشتریان و کارفرمایان باز است.

با پیشرفت صنایع نورپردازی روشنایی مورداستفاده در تابلوهای لاس‌وگاسی توسط لامپ‌های بسیار کم‌مصرف LED انجام می‌شود. این لامپ‌ها نیز ازنظر ابعاد، شکل و یا نحوه نوردهی مدل‌های متنوعی دارند. مثل تابلوهای قدیمی زنگ‌زده در تابلو لاس‌وگاسی طرح زنگ‌زدگی و یا پتینه روی حروف تابلو یکی از مدل‌های بسیار محبوب و پرطرفدار است و حس نوستالژی ایجاد می‌کند. این تابلو روشنایی زیادی را در نمای فروشگاه‌ها ایجاد می‌کنند.

چرا از تابلو لاس وگاسی و حروف لترلایت استفاده کنیم؟

برخلاف سایر شهرها در لاس‌وگاس معماری کاملاً شکل تجاری و تبلیغاتی دارد. لاس‌وگاس به ساختمان‌های نمادین، تابلو های لاس‌ وگاسی و نشانه‌ های بلندمرتبه خود معروف است.

  • مهم‌ترین دلیل استفاده از این تابلوها، قدرت جذب مشتری به دلیل ایجاد جذابیت و تسخیر دیدگان آنان است.
  • تابلو لاس‌وگاسی در بین صدها تابلو مختلف کاملاً قابل‌تشخیص و تمایز است.
  • تابلو لاس‌ وگاسی آن‌قدر خاص هست که در ذهن مشتری معیار و نشانه‌ای می‌شود برای محل قرار و ملاقات با دیگران و مشتری لوگو و نام فروشگاه و محل فروشگاه را به‌راحتی حتی در یک خیابان شلوغ، فراموش نمی‌کند.
  • استفاده از تابلو لاس‌ وگاسی در کشور ما کار نو و جدیدی حساب می‌شود و به همین دلیل باعث جلب‌توجه و جذب مشتریان شده و افزایش فروش را به دنبال خواهد داشت.
  • فروشگاه‌ها و رستوران‌های زنجیره‌ای از مشتریان پروپاقرص این مدل تابلوها هستند.
  • دوام تابلوهای لاس‌وگاسی بسیار زیاد است. با محیط‌زیست منافاتی ندارد و به نورپردازی آن به‌راحتی قابل تعویض است.
  • حروف لاس‌وگاسی در نماهای داخلی فروشگاه‌ها و کافی‌شاپ‌ها با نئون‌های شلنگی نیز ساخته و نصب می‌شود و جلوه بسیار زیبایی ایجاد می‌کند.
  • شکل کهنه و زنگ‌زده آن که تعمداً طراحی و اجرا می‌شود نیز دارای جذابیت منحصربه‌فرد است و طرفداران زیادی دارد.
  • در طراحی ویترین فروشگا‌ه‌ها هم مورداستفاده قرار می‌گیرد.

موارد مصرف تابلو های لاس‌ وگاسی

عموماً انواع حروف برجسته معمول مانند چلنیوم، تابلو استیل، وکیوم و پلاستیک به‌عنوان تابلو سردر مغازه ساخته و استفاده می‌شود؛ اما استفاده از تابلو لاس‌وگاسی و حروف لترلایت در طراحی دکوراسیون داخلی نیز کاربرد دارد. حتی لامپ‌های رشته‌ای و قدیمی که در این تابلوها می‌بینیم بسیار کم‌مصرف هستند این موضوع دلیلی برای استفاده رستوران‌ها از تابلوهای لاس‌وگاسی است زیرا به روشنایی محیط هم کمک می‌کند. در بسیاری جاها این تابلوها را از سقف آویزان می‌کنند تا محیط هم روشن شود. بسیاری از مردم در باشگاه‌های ورزشی و یا کافی‌شاپ‌ها و رستوران‌ها با حروف لاس‌وگاسی نصب‌شده دیزاین شده روی دیوار عکس یادگاری و سلفی می‌گیرند و در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک می‌گذارند که این موضوع به گسترش تبلیغات آن کسب‌وکار کمک فراوانی می‌کند.

توصیه همکاران ما در تابلوسازی رنگین‌رسانه برای تمام اصناف کافی‌شاپ‌ها، رستوران‌ها و آتلیه‌های عکاسی استفاده از تابلو لاس‌ وگاسی است. به تجربه ثابت شده فروشگاه‌هایی که دارای تابلوهای زیبا و چشمگیر هستند شانس بیشتری برای انتخاب شدن توسط مشتریان دارند.

ویژگی‌های تابلو لاس‌ وگاسی

طراحی‌های تابلوهای مغازه لاس‌وگاسی اغلب شلوغ، دارای طیف رنگ و نور متنوع است. نشان‌ها و علامت‌هایی که در این تابلوها به کار می‌رود به نوع فعالیت مغازه و فروشگاه وابسته است و رابطه مستقیم دارد. انواع مدل‌های خوش‌آمد گویی (WELCOME) و نمادهایی مثل ستاره و خورشید، قطب‌نما، غذاهای فست فودی و نوشیدنی‌ها در تابلوهای لاس‌وگاسی بیشتر قابل‌مشاهده است. تابلوهای لاس‌وگاسی هم در بزرگراه‌ها با ابعاد خیلی بزرگ برای فواصل دور، ابعاد کمی کوچک‌تر برای خیابان‌های فرعی و سردر ساختمان‌ها در ابعاد کوچک‌تر طراحی و ساخته می‌شوند.

حروف لاس‌وگاسی

تابلو لاس‌ وگاسی از کجا به وجود آمده است؟

بسیاری لاس‌وگاس را پست‌مدرن‌ترین شهر آمریکا قلمداد کرده‌اند. شهری که پیوسته در حال دگرگونی است و خود را با بازارهای جدید و متغیرهای فرهنگی هماهنگ می‌کند. این شهر به‌شدت از فنّاوری بهره‌مند است و با همه نقاط دیگر ارتباط فراوان دارد و عمدتاً نمایانگر جامعه مجازی معاصر و رسانه‌های جمعی سطحی و فراگیری است که بر عواطف و عقل جمعی مردم غلبه دارند.

تابلوی خوش‌آمدگویی به لاس‌وگاس یکی از تابلوهای اختصاصی و معروف ثبت‌شده شهرِ لاس‌وگاس است. این نشان در میِ ۱۹۵۹ ساخته شد و پس از اندک زمانی با لامپ‌های نئون تزئین شد.

آیا می خواهید با یک علامت سفارشی مشتری جدید جذب کنید؟ بیایید صحبت کنیم

فهرست