طراحی گرافیکی با ابعاد بزرگ Super Graphics

طراحی گرافیکی با ابعاد بزرگ Super Graphics

۲۰۱۷-۰۸-۱۴_۲۰-۲۳-۰۹

این کار گرافیک محیطی عظیم در مسکو و برای بی ام دبلیو طراحی شده است. در این کار اتومبیل ها با ابعاد واقعی خود بر سطح دیوار چسبانده شده اند. ابعاد بزرگ این کار چشم هر بیننده ای را به خود جلب می کند اما طراح به ابعاد بسنده نکرده و از تضاد تیره و روشن نیز برای بیان هر چه صریح تر سود جسته است.

۲۰۱۷-۰۸-۱۴_۲۰-۲۳-۵۶

این حروف با ارتفاع ۱۰ متر بر پایه هایی با ارتفاع ۴۰ متر نصب شده اند. اندازه بسیار بزرگ، نور پردازی سفید و قابلیت چرخش آنها کیفیتی یگانه به این طرح بخشیده است. نور سفید رنگ این حروف در تضاد با فضای سیاه رنگ اطراف آنها این طرح را بیش از پیش موفق گردانیده است.

۲۰۱۷-۰۸-۱۴_۲۰-۲۴-۵۲

در این کار طراح با قرار دادن عوامل خود در مقیاسی بزرگ به هدف خود دست یافته است. با توجه به اینکه این کار در محیط بسته اجرا شده، طراح از حداقل رنگ های اشباع استفاده کرده تا در استفاده ی درازمدت چشم مخاطبان را خسته نکند. البته شایان ذکر است که رنگ بندی شرکت کوکاکولا خود به گونه ایست که با حفظ آرامش و متانت خود بوسیله ی رنگ های سیاه و سفید هیجان را نیز با رنگ قرمز لوگوی خود در میان دارد.

۲۰۱۷-۰۸-۱۴_۲۰-۲۵-۵۷

طراح به مدد ابعاد بزرگ و استفاده از نئون های قرمز در شلوغی بصری شانگهای طرح خود را به گونه ای متمایز در جلوی چشم مخاطبان قرار داده است. این رنگ قرمز با کاربردی دوگانه هم بر هویت شرکت و هم بر انرژی زا بودن این نوشابه ها تاکید دارد.

۲۰۱۷-۰۸-۱۴_۲۰-۲۶-۲۱

طراح برای تاکید بر استحکامی که شامپوهای پنتن به موها می بخشد یک دسته مو را در ابعادی بزرگ از پنجره ی ساختمان آویخته است و افراد برای ورود به ساختمان باید از آن باال بروند. این صحنه استحکام موها را در جلوی چشمان بیننده قرار می دهد. استفاده از رنگ طالیی به گونه ایست که با فضای گرم رنگ دیوار ساختمان به خوبی هماهنگ شده است و جلوه ای یگانه به آن بخشیده است.

۲۰۱۷-۰۸-۱۴_۲۰-۲۸-۳۴

در این کار طراح با قرار دادن بنر عظیمی در پشت ساختمان هایتانگ شانگهای که فرم های لرزانی دارد بر قدرت فن های این شرکت تاکید نموده است. استفاده ی خالقانه از فرم ، رنگبندی ساده ی طرح را جبران نموده و جلوه ای خاص به طرح نموده است.

۲۰۱۷-۰۸-۱۴_۲۰-۲۹-۱۳

این طرح بسیار بزرگ شرکت نایکی برای آغاز جام جهانی است.رنگ سفید توپ به خط های آبی رنگ روی ساختمان خاکستری رنگ جلوه ی ویژه ای را پدید آورده است. طراح بدلیل اجباری که برای نشان دادن رنگ اصلی این مدل از توپ ها داشته خالقیت خود را بروی فرم این اثر قرار داده است.

۲۰۱۷-۰۸-۱۴_۲۰-۲۹-۴۱

این تبلیغ نایکی در روتردام هلند است. ابعاد بزرگ، استفاده خالق از رنگ، فرم و فضا از این کار تبلیغی بسیار موفق ساخته است. طراح با قرار دادن فیگور داویدز روی ساختمان پشتی و توپ روی ساختمان جلویی هم بر قدرت بازیکن و هم بر قابلیت های محصوالت خود تاکید ورزیده است. این کار ۱۰۰۰۰ متر مربع است. استفاده از رنگ نارنجی و مشکی هم دارای تضاد خاصی هستند و هم با تاکید بر ملیت گرایی مخاطبان آنها را تشویق به استفاده از محصوالت این شرکت می کند. البته استفاده از مسکاتی نظیر داویدز نیز در این تبلیغ تاثیر به سزایی دارد.