تابلو کریستال

جزئیات طراحی تابلو کریستال

جزئیات طراحی تابلو کریستال

در دنیای پرهیاهوی تبلیغات در عصر حاضر هرروز شاهد اتفاقات جدیدی هستیم که به مدد فناوری‌های نوین و خلاقیت استادکاران توانمند و باهوش اتفاق می‌افتد. اگر کمی با دقت به اطراف خود در خیابان‌ها بنگریم انواع تابلو مغازه و اماکن تجاری را در سطح شهر خواهیم دید که با گذشته بسیار متفاوت هستند. در این مقاله به معرفی تابلو کریستال میپردازیم.

تابلو کریستالی چیست؟

نوآوری و خلاقیت رمز تبلیغات مؤثر است. به همین دلیل در حرفه تابلوسازی مغازه که یکی از ابزارهای تبلیغات محیطی است یکی از جدیدترین و خلاقانه‌ترین  ابداعات تابلوسازی تابلو کریستال است. به‌طورکلی هر جسم شیشه‌ای که با برخورد و عبور نور از آن باعث شکست نور می‌شود، می‌درخشد و توجه همه را به خود جلب می‌کند  مانند اجسام کریستالی که در صنایع لوستر سازی، ظروف آرایه‌ای و تابلوسازی قابل‌مشاهده است. تابلو کریستال نتیجه بهره‌مندی از امکانات روز فناوری با چاشنی خلاقیت است. استادکاران حروف ساز با ترکیب متریال‌های مختلف شیشه و پلکسی ، استیل و چلنیوم همواره به دنبال ساخت حروفی هستند که ازنظر نورپردازی و دیداری جذابیت و زیبایی منحصربه‌فردی را عرضه کند.

فروش کریستال چلنیوم

انواع تابلو کریستال

برای اینکه که در تاریکی هوای شب بتوانیم با نورپردازی تابلو مغازه یا فروشگاه و یا هر مکان کسب‌وکار دیگر به معرفی محصول و خدمات خود بپردازیم، عموماً برای ساخت انواع حروف برجسته ، قسمت روی حروف را از متریال شفاف انتخاب می‌کنند. درگذشته و بعد از ابداع تابلو کریستال از صفحه تخت پلکسی برای قسمت روی کار استفاده می‌شد. اما ابداع‌گران خلاق تابلو کریستال پا را فراتر گذاشته و محصول باکیفیت جدیدی را به مشتریان عرضه کردند. همان‌طور که در صنایع مختلف شاهد هستیم باید به این نکته مهم هم توجه داشته باشیم که در برخی کارگاه‌ها تابلوی کریستال غیر اصل با استفاده از پلکسی گلاس و شیشه خردشده ساخته می‌شود که به‌هیچ‌وجه درخشش و جذابیت تابلو کریستال واقعی را ندارد و باکمی دقت و تأمل تابلوی کریستال واقعی و غیرواقعی از هم قابل‌تشخیص است. البته یکی از دلایل فهمیدن اصل از غیر اصل قیمت تابلو کریستال آن است و تابلوی کریستال واقعی از قیمت بالاتری برخوردار است. تابلوهای کریستال دارای اجزای مختلفی است که البته متریال پایه آن همانند متریال پایه حروف چلنیوم معمولی است. شما را با انواع این تابلو آشنا می کنیم:

  • تابلو کریستال ۳ بعدی
  • تابلو کریستال طلایی
  • تابلو کریستال فلزی

طراحی تابلو کریستال چگونه باید باشد و رعایت چه نکاتی مهم است

عموماً حروف چلنیوم دارای یکی از لبه‌های متنوع از ترکیبات آلومینیوم هستند که این لبه‌ها دارای ویژگی‌های عمومی شامل ضدزنگ بودن، بادوام بودن و فرم پذیر بودن است. قطعات کوچک بلوری شکل از جنس آکریلیک روی ورق پلکسی شفاف حروف پخش‌شده و با چسب مخصوص چسبانده می‌شود. نوری که توسط SMD تولید می‌شود در هنگام عبور از قطعات کریستال شکسته می‌شود و در جهت‌های مختلف تشعشع پیدا می‌کند و باعث ایجاد جذابیت چند برابر تابلو کریستال می‌شود. برای نتیجه بهتر هنگام استفاده از هر رنگ کریستال در تابلو کریستال از نور متناسب با همان رنگ برای SMD استفاده شود.

  • صنف و کسب‌وکاری که تابلو برای آن طراحی می‌شود.
  • هویت بصری و رنگ سازمانی، اصول برندینگ آن کسب‌وکار
  • لوگو و عناصر گرافیکی که باید روی تابلو اضافه شوند
  • شرایط عمومی جوی شامل سردسیر یا گرمسیر بودن، میزان گردوغبار و …
  • نوع متریال پس‌زمینه تابلو و میزان هماهنگی آن با تابلو چلنیوم کریستالی
  • میزان هزینه‌ای که برای تابلو چلنیوم کریستال در نظر گرفته‌شده است
  • شأن و وجه کسب‌وکار و نوع مخاطبین کسب‌وکار (قطعاً استفاده از تابلوی چلنیوم کریستال برای هر کسب‌وکار و تابلوی مغازه‌ای مناسب نیست.)

آیا می خواهید با یک علامت سفارشی مشتری جدید جذب کنید؟ بیایید صحبت کنیم

امتیاز شما page
فهرست