ساخت انواع تابلو در سراسر کشور

حروف پلاستیک

دایانا2

حروف پلاستیک

حروف پلاستیک از طلق های پلکسی گلاس ساخته می‌شوند که این موضوع باعث پراکندگی نور بر رویه و لبه یا کناره‌های حروف می‌شود و به همین دلیل تابش همه‌جانبه نور  زیبایی خاصی را به این تابلوها می‌دهد.

درصورتی‌که اصول اساسی و استاندارد در ساخت این حروف رعایت گردد می‌توان تا حد بسیاری به طول عمر این تابلوها اضافه نمود. چون تابلوهای حروف پلاستیک علی‌رغم آسیب‌پذیری و مقاومت کمتر نسبت به حروف برجسته چلنیوم و یا حروف استیل هنوز هم بسیار محبوب است.

در کارگاه تابلوسازی رنگین رسانه برای ساخت حروف پلاستیک از اجناس مرغوب نوع پلکسی گلاس موجود در بازار ایران یعنی طلق یا پلکسی گلاس محصول کشور تایوان استفاده می‌شود و برای تأمین نور این حروف نیز از ماژول‌های ال ای دی و اس ام دی کره‌ای استفاده می ‌شود.  که ازنظر دوام مقاومت و شدت نور در مقایسه با لامپ‌های نئون بسیار مرغوب‌تر و باکیفیت‌تر هستند. همان‌طور که می‌دانید میزان مصرف برق لامپ‌های ال ای دی واس ام دی 60 تا 800 درصد پایین‌تر از نوع نئون است که تا حد بسیار زیادی از هزینه‌های برق می‌کاهد و عمر مفید تابلوها را در طول شبانه‌روز به میزان زیادی افزایش می‌دهد. حروف پلاستیک

متریال پلاستیک یا پلکسی گلاس به‌صورت صفحاتی تخت، مشجر، مات و براق در ابعاد و ضخامت‌های مختلف تولید می‌شود.

معمولاً برای ساخت حروف پلاستیک از پلکسی گلاس باضخامت 3 میلی‌متر استفاده می‌شود.

حروف پلاستیک

حروف پلاستیک

حروف پلاستیک

میزان شفافیت انواع پلکسی‌ها متفاوت است، برای ساخت حروف باید مقدار گذر نور به شکلی باشد که علاوه بر عبور نور، منبع آن در پشت پلاستیک دیده نشود.

تنوع رنگی بسیار و انعطاف‌‎پذیری بالا پس از اعمال حرارت باعث شده تا حروف پلاستیک جایگاه مناسبی در صنعت حروف سازی به دست آورد.

مقاومت و پایداری این محصول به عوامل مختلفی بستگی دارد:

  • جنس و مارک محصول
  • مقدار حرارت به‌کاررفته در ساخت انحناءها و ساخت حروف
  • مواد ثانویه جهت اتصال سطوح پلکسی
  • ابعاد حروف
  • محل قرارگیری حروف از لحاظ دما و تابش نور خورشید.

بروشور خدمات

نمونه کار ما

فرایند نصب تابلوها در رنگین‌رسانه به خوبی و با دقت و مهارت کافی انجام می‌شود.

آیا سوالی دارید؟