ساخت انواع تابلو در سراسر کشور

حروف چلنیوم

حروف چلنیوم (CHANNELIUM) چیست؟

چلنیوم یک آلیاژ آلومینیومی است که برای اولین بار توسط کارخانه‌های  MCI اسپانیا بانام تجاری آلوراپید ALURAPID حدود سال ۲۰۰۰ میلادی وارد بازار شد.

این محصول در صنعت تابلوسازی مدرن، برای ساخت نوعی از حروف برجسته به کارمی رود و بااینکه اجزای مختلف دیگری نیز در این حروف وجود دارد ولی تابلویی که در آن از چنلیوم استفاده‌شده به نام تابلو حروف چلنیوم مطرح می‌شود.

Channel به معنای کانال و یا جسمی u شکل است، زیرا حروف برجسته پس از چسباندن نوار لبه به کناره‌ها شکلی مانند حرف U به خود می‌گیرند و آمدن کلمه (Aluminum) نیز به دلیل جنس (متریال) استفاده‌شده در لبه‌ این حروف چلنیوم است.

حروف چلنیوم

حروف چلنیوم

حروف چلنیوم

در ساخت این آلیاژ از فنّاوری آنودایز (Anodized) استفاده ‌شده که نوعی فرآیند اکسید الکترولیت است و سطح آلومینیوم را به یک‌لایه اکسیدشده تبدیل می‌کند.

این لایه اکسیدی با چندین هزار برابر ضخامت بیشتر از لایه اکسید طبیعی، باعث مقاومت، ماندگاری و جلای بیشتر رنگ فلز می‌شود.

(حروف چلنیوم در زبان عامیانه مردم ما به‌اشتباه حروف چلنیوم هم گفته می‌شود.)

در ایران به تابلوهایی که حروف آن به‌صورت برجسته بوده و سطح رویی حروف از جنس پلکسی گلاس باشد و کناره‌ها یا دور حروف از جنس آلومینیوم طرح استیل است حروف چلنیوم گفته می‌شود.

درون حروف چلنیوم جهت نوردهی می‌توان از LED   و یا S.M.D استفاده کرد؛ که توضیحات و مزایای هر یک در بخش‌های دیگر داده‌شده است.

سلایق مختلف و متفاوت صاحبان کسب و کار و پیشرفت تکنولوژی باعث تولید متریال‌های متفاوت و راهکارهای جذاب‌تری در صنعت تبلیغات محیطی و تابلوسازی شده است که این مهم نقش غیرقابل انکار در جذب مشتریان و مخاطبان ایفا می‌کند. و به همین‌دلیل هر روز حرفه تابلوسازی به سمت تخصصی‌تر و حرفه‌ای‌تر شدن گام برمی‌دارد.

از مزایای تابلوهای حروف برجسته چلنیوم می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • طول عمر زیاد
  • نوردهی مناسب و یکنواخت حروف
  • مصرف برق پایین
  • جلوه زیبا در عین سادگی
  • سهولت نصب
  • مقاوم در برابر زنگ زدگی و رطوبت

به تجربه ثابت شده فروشگاه‌هایی که دارای تابلوهای زیبا و چشمگیر هستند شانس بیشتری برای انتخاب شدن توسط مشتریان دارند.

بروشور خدمات

نمونه کار ما

فرایند ساخت و نصب حروف چلنیوم در رنگین‌رسانه به خوبی و با دقت و مهارت کافی انجام می‌شود.

آیا سوالی دارید؟