استندهای تبلیغات شهری

استندهای تبلیغات شهری

استندهای تبلیغات شهری

استندهای تبلیغاتی نیز همچون نوع نمایشگاهی، از مواد اولیه مختلف و در اشکال و طرح های متنوعی وجود دارد. این نوع استندها این امکان را برای شرکت ها و تولیدکنندگان فراهم میآورند تا آنها بتوانند به معرفی کالاها و خدمات خود بپردازند.
استند یک سازه نمایشگاهی و تبلیغاتی است که به میزان بالایی درمعرض دید و توجه مخاطبان است .علاوه بر آن ویژگی ها و قابلیت هایی چون زیبایی، سطح تبلیغاتی وسیع، صرفه جویی در زمان و هزینه، نصب وراه اندازی سریع و حمل و نقل آسان انواع استند را به یک روش موثر برای بازاریابی و افزایش بازده سرمایه گذاری تبدیل نموده است.
استندها را نیز می توان به دو دسته کلی تقسیم کرد :

استندهای کامل و مستقل از محیط

استندهایی که با مشارک محیط کامل می شوند

۲۰۱۷-۰۸-۱۷_۱۱-۵۹-۰۵

دراین استند که برای مبارزه با مصرف دخانیات طراحی شده است، طراح برای واقع نمایی و اثرگذاری بیشتر دقیقا از فرم و رنگ سیگار استفاده کرده است.

۲۰۱۷-۰۸-۱۷_۱۱-۵۹-۳۵

این کار با شعار ”هر رفتی برگشتی دارد“ برای قطع جنگ در عراق طراحی شده است. این کار به گونه ای طراحی شده که مفهومش با نصب بر یک سطح استوانه ای تکمیل می شود. به خاطر ماهیت جنگ طراح در این کار از رنگهای تیره ی مرده استفاده کرده است.

۲۰۱۷-۰۸-۱۷_۱۲-۰۰-۱۵

”هیچ دارویی بهتر از مشارکت شما برای حفاظت از محیط زیست نیست“ این شعار این استند انجمن صلح سبز است. رنگ سبز استفاده شده مبین هویت شرکت است. پیام اصلی تابلو که استفاده از لامپ های کم مصرف به جای لامپ های حبابی است بر زمینه ی سرمه ای و به رنگ سفید مشخص شده که بواسطه ی تضاد کاملا به چشم می آید.

۲۰۱۷-۰۸-۱۷_۱۲-۰۰-۴۸

در این استند که برای تبلیغ انیمیشن عصر یخ۲ ساخته شده است از رنگ ها و فرم هایی که در بخش اول این انیمیشن مورد تاکید بود استفاده شده است. این کار به مدد حس نوستالژیکی که ایجاد کرده موفق به انتقال پیام خود شده است.

۲۰۱۷-۰۸-۱۷_۱۲-۰۱-۱۰

این استند شرکت آبجوسازی هینیکن است که برای هشدار در مورد رانندگی در حالت مستی و عواقب آن طراحی شده است. رنگ سبز اشباع این استند با تضادی که با محیط ایجاد می کند آنرا از فاصله ی دور قابل رویت می کند. فرم نامنظم و مچاله شده این استند عواقب رانندگی در حالت مستی را به بیننده گوشزد می کند.

 ۲۰۱۷-۰۸-۱۷_۱۲-۰۱-۵۴

این استندها برای گوشی Tocco شرکت سامسونگ طراحی شده است. برای ایجاد احساسی واقعی، طراح از قابلیت صفحه لمسی این گوشی ها در استند خود استفاده کرده تا مخاطب بتواند کیفیت این محصول را کاملا احساس کند. این اقدام شجاعانه با پس زمینه ای آبی رنگ احساس امنیت و اطمینان خاطر را در ذهن مخاطب ایجاد می کند.

۲۰۱۷-۰۸-۱۷_۱۲-۰۲-۲۱

این استند برای شامپوی هد اند شلدرز طراحی شده است. طراح با توجه به اینکه استند در مقابل موزه لوور قرار گرفته است از طرح معروفترین تابلوی این موزه یعنی مونالیزا برای انتقال پیام خود استفاده کرده است، با این تفاوت که مونالیزا برای نشان دادن تمیزی سر خود آنرا به سمت پایین خم کرده است. رنگ های استفاده شده در این کار با نمونه ی اصلی تابلو کاملا مطابقت دارد و قرار گرفتن اثر بر پس زمینه ی سفید جلوه ی رنگها را بیشتر کرده است. البته پس زمینه ی سفید کار نیز خود دالی بر تمیزی است.

۲۰۱۷-۰۸-۱۷_۱۲-۰۲-۵۳

۲۰۱۷-۰۸-۱۷_۱۲-۰۳-۲۰
در این استندها که برای شبکه ی خبری بی بی سی طراحی شده اند طراح با شعار هر دو سمت داستان را ببینید دو شق مختلف داستان در دو طرف قرار داده است و با این کار از ماهیت واقع نمایی این شبکه را به تصویر کشیده است. طراح برای نمود هر چه بیشتر لوگوی سفید رنگ شبکه بروی عکس ها، آن را در کادر قرمز رنگی قرار داده است.